Zacznij tu

Witam na Get Engspired!

Jeśli jesteś nowy w świecie CLIL i Business English, albo uczysz się angielskiego od dawna ale ze średnim skutkiem, to to miejsce jest dla Ciebie.

Jeżeli tak jak większość moich czytelników znudzony dotychczasowymi lekcjami języka lub nie do końca zadowolony z obecnych postępów i szukasz odpowiedzi na pytania: jakie są najskuteczniejszych metody i sposoby nauki angielskiego? Jak motywować (się) do nauki? Jak przyspieszyć naukę języka obcego? Jak uczyć (się) biznesowego angielskiego? – to dobrze trafiłeś.

Wiem jak to jest, kiedy chcesz bardzo szybko nauczyć się języka ale osiągasz efekt plateau i nie możesz ruszyć z miejsca – byłam takim uczniem. Wiem też jak to jest być nauczycielem, który szuka wyjścia z rutyny – nauczania w kółko tych samych rzeczy rok w rok. Przeszłam przez to samo. W końcu zdecydowałam się rzucić na głęboką wodę i zacząć uczyć metodą, którą sama byłam uczona: CLILem. Kiedyś wydawał mi się czasochłonny. Dzisiaj dzielę się z Tobą wiedzą jak zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie, zarówno dla nauczyciela i ucznia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie KLIKNIJ TU

Nowe posty publikuję regularnie, co środę o godzinie 20:00. Każdy post należy do jakiejś kategorii, abyś łatwiej mógł znaleźć to, czego potrzebujesz. Zachęcam Cię też do klikania w tagi, które są jeszcze bardziej precyzyjne niż kategorie.

O czym piszę na Get Engspired?

  • Uczeń  – jak się uczyć, żeby się nauczyć? Przemycam wiedzę teoretyczną w przystępnej formie praktycznych wskazówek. Jeśli nie możesz się nauczyć języka to dowiesz się dlaczego oraz co robisz źle.
  • Nauczyciel  – wszystko co może zainteresować Nauczyciela: od postów metodycznych, przez biznesowe, po pedagogiczne, rozwój osobisty, komunikację bez agresji. Jak radzić sobie z uczniami, recenzje książek.
  • Rodzic – jak wspomagać dziecku w rozwoju? Jak pomagać w nauce angielskiego tak, aby dziecko myślało, że to zabawa? A przede wszystkim: jak nie przeszkadzać w nauce języka i nie wpajać dziecku własnych negatywnych i błędnych przekonań. 
  • Business English – temat rzeka, dlatego posty dotyczą różnych apektów. Czego możesz spodziewać się jako uczeń/nauczyciel Business English?  Jak nauczać skilli biznesowych? Dlaczego trzeba się skupić na słownictwie? Jak pomóc uczniom wyjść ze strefy komfortu i kazać im zacząć używać nowych zwrotów w emailach? 
  • CLIL – moja ulubiona metoda nauki nareszcie nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Sama byłam uczona CLILem, dlatego posiadam wiedzę o tej metodzie nie tylko w formie suchej książkowej teorii ale też żywej, barwnej i EFEKTYWNEJ praktyki.
  • Motywacja  – jak wziąć się w garść, przestać się nad sobą użalać, wziąć byka za rogi i w końcu pokonać ten angielski???
  • Słownictwo – czyli cegły. Nie zbudujesz domu nie mając czym, tak samo nie zbudujesz zdań nie znając słów. Weź się do nauki – dowiedz się jak uczyć się i powtarzać słówka, jak robić dobre notatki i sprawić, że angielskiego będziesz uczył się szybciej.
 • Gramatyka  czyli zasady. Nie zbudujesz domu nie wiedząc jak budować, tak sam nie zbudujesz zdania nie używając gramatyki. Nie myśl sobie, że skoro to trudny temat, to chcesz się nauczyć języka bez gramatyki. Nie bądź ignorantem, tylko klikaj w tę kategorię i nadrabiaj braki. 

Dotychczasowo na moim blogu ukazały się następujące posty cykliczne:

 • Engspiracje Biznesowe – wszystko co powinien wiedzieć lektor Business English. Nauczanie Business English brzmi jak jakaś tajemna wiedza, bo ciężko znaleźć materiały na ten temat, wartościowe artykuły czy książki. Ja tę wiedzę odczarowuję i dzielę się z Tobą tym, czego sama nauczyłam się w pracy
 • Skills –  czyli umiejętności językowe. W metodyce mówi się o 4 najważniejszych skillach: o mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu. Pokażę Ci, jak regularnie ćwiczyć samodzielnie i zaoszczędzić sobie kilka dobrych lat nauki.
 • Dla kogo – cykl wpisów pomagający Ci dokonać właściwego wyboru jeśli chodzi o kurs językowy. Konwersacje, lekcje indywidualne czy kurs grupowy? A może jeszcze coś innego? Zanurz się w lekturze, rozważ za i przeciw i dokonaj najlepszego dla Ciebie wyboru.

W przyszłości będzie ich jeszcze więcej!

Jeśli byłoby Ci mało moich postów na blogu, możesz też poszukać mnie na FacebookuTwitterze, czy Instagramie. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do grona obserwujących (najlepiej na każdym z nich).

Dołącz do mojego newslettera i odbierz bezpłatny rozdział Strategii Skutecznego Uczenia się lub Nauczania!