Skuteczna metoda nauki angielskiego istnieje. Oto strategia z 5 filarami

Praktycznie każdy kursant, który do mnie trafiał uczył się angielskiego „wiele lat, ale bez efektów”. Zmęczony i trochę przybity trafiał do mnie i podświadomie oczekiwał, że ja doprowadzę go do celu stosując te same metody co poprzedni nauczyciele. Lekcje w większości po polsku, kserówki, listy słówek i gramatyka, pisanie przykładów, tłumaczenie tekstów.

O, jacy ci uczniowie byli zdziwieni, kiedy u mnie trafiali na coś zupełnie innego.

Jak niby robienie w kółko tego samego miałoby skutkować nowym rezultatem? Jak nauczyć się angielskiego powtarzając nieefektywne schematy? 🙂

Co takiego robiłam? Przede wszystkim starałam się popracować nad błędnymi przekonaniami dt. języka („nie mam talentu do języków”, „żeby nauczyć się języka, to trzeba wyjechać”). Później tłumaczyłam jakie sposoby na naukę są złe oraz jak uczyć się właściwie.

Co robić, aby nauczyć się angielskiego?

Motywacja, zaparcie i książki nic Ci nie dadzą, jeśli metody nauki nie będą odpowiednie dla Twojego mózgu. A mózg został stworzony do uczenia się i NICZEGO nie robi lepiej! Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby przyswajać język w sposób dla niego naturalny. Nie: sztuczny (lista słówek, teoria gramatyki), oraz nie udziwniony (sto appek na telefonie, nie wiadomo co).

I wiecie co? Ja się tak przez tyle lat nagadałam, że się po prostu zmęczyłam. 😛 Bo skala tego problemu jest ogromna. Ludzie chodzą kilkanaście, kilkadziesiąt lat na angielski i nie potrafią się uczyć (!). I nawet z pomocą nauczyciela/korepetytora nie nauczyli się angielskiego na satysfakcjonującym ich poziomie (!). Dlaczego?

Dlatego, że taka tradycyjna nauka angielskiego jak w szkole i na korepetycjach bardzo często stoi na głowie. Albo uczeń jest puszczony na głęboką wodę, „książka, lista słówek i lekcja po polsku – będziesz chciał, to się nauczysz”. Albo to nauczyciel robi całą robotę za ucznia i staje na głowie, aby lekcja była jednym wielkim fajerwerkiem. Nie pozwala to uczniowi na wzięcie odpowiedzialności za swoje uczenie się.

KONIEC Z TYM.

Postanowiłam, że będę pomagać zarówno uczniom jak i nauczycielom. Będę szerzyć skuteczne sposoby na to jak nauczyć się angielskiego i obalać popularne mity na temat nauki języka. Tak właśnie powstały moje dwa ebooki, które zbierają fantastyczne opinie w sklepie:

 • „5 filarów Strategii Skutecznego Uczenia się” – dla uczących się angielskiego, którzy czują się zagubieni próbowaniem coraz to nowych metod i kursów, które wcale nie przybliżają ich do celu. Jeśli nie masz za dużo czasu, ale zależy Ci na nauce angielskiego i chcesz wiedzieć jak niewielki wysiłek może przyczynić się do diametralnej poprawy Twojego angielskiego – ten ebook jest dla Ciebie. Zmiany wprowadzisz od razu dzięki moim Narzędziom – handoutami do druku.
 • „5 filarów Strategii Skutecznego Nauczania” – dla nauczycieli, którzy są już zwyczajnie zmęczeni wszechobecnymi wymaganiami i szukają ułatwienia swojej pracy, chcą pracować mniej, ale efektywniej. Jeśli chcesz wiedzieć skąd brać swoje źródełko asertywności, jak uniknąć wypalenia zawodowego i chciałbyś wprowadzać zmiany od razu, to ten ebook z gotowymi handoutami do druku jest dla Ciebie.

Co jest w środku Strategii?

Strategia Skutecznego Uczenia się/Nauczania to sam konkret. Bez lania wody – „samo gęste” jak to mówił mój wykładowca. 🙂 Napisałam to z perspektywy PRAKTYKA. Przelałam moje kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu na strony ebooka, streściłam do minimum, rozłożyłam na kroki i teraz prowadzę Cię za rękę.

Ponieważ jest to tak naprawdę 1 Strategia w dwóch wersjach: dla Ucznia i dla Nauczyciela, to ma część wspólną, ale też części osobne dla Ucznia i dla Nauczyciela.

ebook "5 Filarów Strategii Skutecznego Uczenia się" na czytniku

„5 Filarów Strategii Skutecznego Uczenia się” to:

 • Filar 1 „ZMIEŃ przekonania i nawyki”. Sprawdzisz, czy Twoje przekonania na temat uczenia się języków są prawidłowe, oraz dowiesz się, jak powinieneś działać
 • Filar 2 „ZAPAMIĘTAJ, czyli tworzymy mentalny bank słówek”. Dowiesz się, jak nauczyć się całych wyrażeń i zdań tak, aby bez stresu móc z nich korzystać podczas rozmowy, oraz jak w praktyce działać według zasady „mniej znaczy więcej” (‘less is more’)
 • Filar 3 „ZANURZ SIĘ, czyli uczymy się biernie”. Zobaczysz, jak skorzystać z naturalnej zdolności mózgu do biernego uczenia się języka i uczyć się bez wysiłku, tak jak robią to małe dzieci, kiedy uczą się polskiego
 • Filar 4: „ZAPISZ, czyli to, co na papierze, ma szansę zostać w głowie”. Poznasz sposoby robienia efektywnych notatek (większość z nas to wzrokowcy)
 • Filar 5: „ZAKOCHAJ SIĘ w angielskim i spraw, by nauka weszła Ci w krew„. Nauczysz się prostych taktyk do wdrożenia w codziennym życiu, abyś uczył się jeszcze efektywniej

„5 filarów Strategii Skutecznego Nauczania” to:

 • Filar 1: „ZAOPIEKUJ SIĘ sobą,czyli jesteś swoją najdłuższą inwestycją”. Nauczysz się, jak postawić siebie na pierwszym miejscu, dbać o siebie i swoje interesy osobiste, zawodowe i finansowe.
 • Filar 2: „ZAPAMIĘTAJ,czyli tworzymy mentalny bank słówek”. Dowiesz się, czemu nauka na pamięć jest tak ważna i jak w praktyce działać według zasady ‘less is more’.
 • Filar 3: „ZANURZ SIĘ,czyli uczymy się biernie”. Zobaczysz, dlaczego uczniowie muszą wykonać większość pracy w domu, a do Ciebie przyjść na praktykę; dowiesz się, co dokładnie muszą robić.
 • Filar 4: „ZAPISZ,czyli to, co na papierze, ma szansę zostać w głowie”. Poznasz metodę robienia efektywnych notatek.
 • Filar 5: „ZAKOCHAJ SIĘ,czyli jak sprawić, by uczeń dobrze się czuł i uczył się szybciej”. Dowiesz się, co robić, aby Twoja relacja nauczyciel–uczeń była profesjonalna i efektywna.

Czego nie ma w Strategii?

W Strategiach nie znajdziesz: obiecanek-cacanek, metody na nauczenia się 1000 słówek w ciągu godziny. To nie kot w worku. To wypracowany sposób na Twój sukces językowy (lub Twoich uczniów).

Gdzie mogę kupić Strategię?

Obydwie Strategie możesz kupić w moim sklepie internetowym, na stronie aleksandramacenowicz.pl – po prostu kliknij: „5 filarów Strategii Skutecznego Uczenia się” lub „5 filarów Strategii Skutecznego Nauczania”. Koniecznie sprawdź opinie osób, które już ebooki czytały! 🙂

Czy warto kupić Strategię?

Nauczyciele, metodycy i uczący się języka mówili, że zdecydowanie warto!

A jeśli nadal nie jesteś przekonany czy odpowiada Ci mój styl pisania i w ogóle czy to dla Ciebie, czy uda Ci się nauczyć angielskiego ze mną, to zapisz się do mojego newslettera i ściągnij sobie bezpłatny rozdział interesującego Cię ebooka 🙂

Przestań zakuwać i zacznij MÓWIĆ po angielsku 🙂 Jesteś o krok od dowiedzenia się JAK to zrobić 🙂