Co i w jaki sposób będę realizować w 2019?

Cel bez planu jest tylko marzeniem. Wielokrotnie tutaj pisałam o tym, aby nie tylko marzyć, ale przede wszystkim precyzyjnie formułować cele, ale przede wszystkim robić plan ich realizacji. Dzisiaj to ja podzielę się z Wami moimi celami i planami, bo w końcu muszę robić to, o czym sama mówię – do what you preach 🙂 

Nowy rok, nowa ja_ plany.pngNajważniejsze założenia na rok 2019

Wszystkie plany mogłabym zawrzeć w sumie w dwóch punktach:

 • trzymanie się moich  najważniejszych zasad
  1. Mniej znaczy więcej (będę robić mniej, ale pracować dokładniej, bardziej skupiać się na CELU)
  2. Im mniej chaosu, tym lepiej (powrócę do organizacji i planowania, ponieważ wierzę w to, że dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko)
  3. Pilność jest matką sukcesu (nie ma żadnej magii, jest tylko praca, praca i praca. Nie zależnie od tego co chcesz osiagnąć – musisz włożyć w to masę wysiłku i całe serce)
 • odnalezienie work-life balance – brzmi górnolotnie, brzmi jak utopia. Ludzie nie są w stanie osiągnąć tego przez całe swoje życie, a ja chcę to osiągnąć w 2019 – żart? Nie, życie jest za krótkie, aby marnować czas. Trzeba jak najszybciej szukać rozwiązań i nie ważne jest czy uda mi się to teraz czy za 5 lat – będę robić wszystko, aby wreszcie oprócz czasu dla uczniów mieć też czas dla siebie i rodziny. O konsekwencjach braku work-life balance możesz przeczytać TU
 • zwiększenie efektywności przez lepsze planowanie – i uwaga: nie oznacza to, że zaplanuję sobie każdy kwadrans mojego życia, aby móc wcisnąć w grafik więcej. Efektywna będę wtedy, jeśli będę ustalać sobie cele i priorytety i będę regularnie z czegoś REZYGNOWAĆ na rzecz czegoś innego.

Co dokładnie mam na myśli i co chcę osiagnąć dzięki powyższym? Podzieliłam cele na plany zawodowe i osobiste. Oto te pierwsze 🙂

Plany zawodowe Get Engspired  na rok 2019 🙂

 • regularne cotygodniowe blogowanie – bardzo aby ten blog skupiał zmotywowanych uczniów i inspirujących nauczycieli. Wyznaczę sobie jeden dzień w tygodniu, w którym choćby się waliło i paliło – będę siedzieć i pisać.
 • kontynuowanie stażu – na studiach licencjackich otrzymałam uprawnienia pedagogiczne, które wchodzą w życie wtedy, kiedy ukończy się właśnie staż. Mam zamiar rozwijać się jako nauczyciel i nauczyć się jak pracować mądrzej i jak lepiej zarządzać czasem) 
 • rozwijanie Instagrama – Facebook tak obciął zasięgi, że nie ukrywam, że czuję się już trochę zdemotywowana wrzucając tam posty. Zdecydowanie muszę zmienić platformę. Będę wrzucać tam moje zdjęcia, posty, oraz będę zajmowała się…..
 • …organizowaniem dla Was wyzwań 🙂 Już teraz znajdź mnie: @get.engspired
 • pracowanie smarter not harder – czyli mądrzej,a nie ciężej. Nie trudno jest brać na siebie coraz więcej, pracować coraz dłużej i tworzyć więcej papierów. Efektem takiej pracy może być tylko przemęczenie, którego już doświadczyłam. Teraz pora na wskoczenie na jeszcze wyższy level nauczycielskiego kunsztu. Będę szukać, uczyć się sama, uczyć się od innych i dzielić się z Wami tym, co osiągnę. W tym celu chcę poświęcić 30 min mojego czasu każdego dnia na czytanie.

Plany osobiste Oli M. na rok 2019 🙂

 • zadbać o zdrowie: już zapisałam się do kilku lekarzy, których od kilku lat (!) przekładałam z powodu tzw. braku czasu i zapracowania. Koniec z tym. Zacznę skupiać się nad tym aby zapanować nad moim organizmem, który zaniedbywałam z takich samych powodów jak powyżej. To było mega głupie. Opamiętała mnie dopiero wizyta na izbie przyjęć, ale lepiej późno niż wcale. 
 • jak tylko wyzdrowieję z zapalenia płuc: wracam do lekkiej aktywności fizycznej – ćwiczeń. Poszukam planu treningowego. Wyznaczę sobie dni i godziny aby wiedzieć co i kiedy robię.
 • kiedy zacznie się wiosna: wracam do rolek – moją pasją, tuż po językoznawstwie, są właśnie rolki. Nie da się porównać uczucia, które towarzyszy mi gdy gnam ile sił w nogach po świeżo ułożonej ścieżce, obcując z naturą i doświadczając możliwości mojego ciała. Rolki dodają mi skrzydeł – kiedy tak sobie pędzę to czuję, że mogę wszystko 🙂 A kiedy po ponad godzinie jeżdżenia i wyrobionych ponad 20 km wracam do domu z wiszącym do pasa językiem, to czuję się mega szczęśliwa i zadowolona z siebie 🙂 To zadowolenia i ta siła przekłada się bezpośrednio na moje lepsze funkcjonowanie i większą efektywność na innych polach życia.
 • nadal będę uczyła moje Dziecko angielskiego – a ponieważ Synek rośnie, to i metody trzeba będzie dostosować i zmienić. Jak to wyglądało do tej pory opiszę w kolejnym poście 🙂 
 • zacznę planować posiłki, gotować, zamieniać mięso, zrezygnuję całkowicie z mleka i nabiału – przejdę na weganizm  Czemu? Nie chcę być wegeterrorystką, napiszę o tym dopiero wtedy, kiedy będziecie o to pytali.
 • w wakacje zrobię prawo jazdy – tak, nadal nie mam prawka. Ale to już high time – i tym razem je zrobię. Czemu od wakacji a nie od dziś? Bo nie chcę się oszukiwać. Nie mam teraz na to czasu, teraz mam inne priorytety. Odejdzie mi szkoła w lipcu, to zamienię sobie szkolne obowiązki na kurs prawka 🙂
 • będę codziennie czytać 30 min przed snem – książki związane z nauczaniem, psychologią, biznesem i wychowaniem. 

Na tym blogu dużo mówię Ci o tym co Ty musisz zrobić aby więcej od siebie wymagać, lepiej planować i wziąć się w garść. Ponieważ kolejną zasadą jaką wyznaję jest :

do what you preach, czyli rób to, co głosisz

to tym razem będziesz miał możliwość obserwowania mnie i tego w jaki sposób wywiązuję się z moich planów 🙂 Blogowanie, rozwój osobisty, postępy ze stażu , rolki, nauczanie Synka…. Będę bardziej dzielić się moim życiem prywatnym na Instagramie, więc dołączajcie do obserwujących 🙂 

Czy uda mi się osiągnąć wszystko to, co zaplanowałam? Nie mam zamiaru zadręczać się tym pytaniem, bo nie umiem przewidywać przyszłości. Myśląc: czy się uda mogę napędzić sobie tylko stracha, że się nie uda i dojść do wniosku, że w takim razie w ogóle nie warto zaczynać. Słuchaj, będę robić wszystko na 100% moich możliwości, nawet jeśli uda mi się 80% moich planów, to będę bardzo, bardzo zadowolona.

Dobrze, a teraz szukaj @get.engspired na Insta i klikaj obserwuj 😉 

A jakie są Twoje plany na 2019? 🙂 Jak idzie Ci ich realizacja?