Jakie strony musisz znać gdy zaczynasz współpracę ze mną?

Musisz wiedzieć, że wbrew pozorom nie da się uczyć każdego i nie od każdego da się nauczyć. Między uczniem i nauczycielem powinna być nawiązana pozytywna relacja oparta na zaufaniu, szacunku i pewnego rodzaju „chemia” jak między znajomymi. Tak samo jak nie da się uczyć od kogoś kogo się nie lubi, tak samo nie da się takiego kogoś nauczać. Tak już jest i już.

Pracując ze mną oczekuję, że będziesz wkładał całe serce w naukę i zrobisz wszystko aby poprawić swoje wyniki. Pracuję z uczniami pracowitymi, wedle zasady: „hard work beats talent” (czyli: ciężka praca wygra z talentem) oraz być może dlatego, że sama jestem pracowita i taki typ osób mi odpowiada. Tak więc wystarczy, że będziesz chciał się uczyć a do tego będziesz faktycznie robił to, co polecę Ci zrobić i wtedy będziesz mógł przenosić góry 🙂

Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali.

-wiesz kto to powiedział?

Skazując się na ciężką pracę u mnie poznasz te strony do samodzielnej pracy w domu. Ale nie musisz uczyć się ze mną, aby z nich korzystać 🙂 Oto one (kolejność przypadkowa):

  1. TED – aby inspirować się polepszając przy tym swoje słuchanie. Ludzie, którzy mają coś do powiedzenia, historie sukcesu, którymi chcą się z Tobą podzielić. Skłania do myślenia, refleksji a niejednokrotnie do zmiany siebie lub zainteresowań 😉 (https://www.ted.com/)
  2. Merriam Webster Online Dictionary – zdecydowanie najlepszy jednojęzyczny słownik internetowy, posiadający definicję słówka, zdania z szukanym słowem oraz przykłady jego użycia z internetu. Ma również opcję thesaurusa, czyli słownika z synonimami. (https://www.merriam-webster.com/)
  3.  Thesaurus –  na poszerzenie słownictwa.  Rozwijaj się i nie używaj ciągle tych samych słówek: interesting? bad? nice? – nie mogą pojawiać się cały czas a na wyższych poziomach oczekuje się, że będziesz znał chociaż kilka odpowiedników. Wpisz je w Thesaurusa i zaszpanuj różnorodnością 🙂 (http://www.thesaurus.com/)
  4. The Free Online Dictionary – lepszy niż Google Translate. Jeśli nie możesz czegoś znaleźć – znajdziesz to właśnie w tym słowniku. (http://www.howjsay.com/)
  5. Netflix – baw się i ucz języka. Oglądam nałogowo i namawiam do tego nałogu moich uczniów. Jedno konto można otwierać na 4 różnych urządzeniach, więc 40 zł opłaty miesięcznej możesz podzielić z 3 kolegami i za dyszkę miesięcznie macie najwięcej luźnych zajęć językowych opartych na zabawie i oglądaniu filmów czy seriali. Nie wiesz co miałbyś oglądać? -spytaj mnie, chętnie coś Ci polecę 😉 (https://www.netflix.com/pl/)
  6. BBC Radio 4 – nie masz czasu na oglądanie filmów? – nie musisz. Wystarczy, że puścisz sobie BBC Radio 4 i będziesz sprzątać mieszkanie. Słówka wpadną Ci w ucho przy okazji, mózg będzie je rejestrował a Ty będziesz sprzątał. Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, bo i mieszkanie czyste i 'lekcja odrobiona’ 😉 w osłuchiwaniu się z językiem nie chodzi bowiem o to, aby przez cały czas w skupieniu słuchać a po prostu wrzucić na luz i uczyć się mimochodem. (https://www.bbc.co.uk/radio4)
  7. BBC 6-minute English – nie masz czasu na naukę? – nawet nie żartuj. Na te 6 minutowe lekcje musisz znaleźć czas chociażby podczas jazdy w komunikacji miejskiej. Każda lekcja to pytanie dotyczące tematu, słuchanie i 6 nowych słówek. Wszystko na poziomie intermediate, czyli osiągalnym 😉 Nie szukaj wymówek, tylko wyników i klikaj: (http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english)
  8. How J Say – nie jesteś pewny jak powiedzieć: „through”? Sprawdź to na tej stronie. Chodzi o to byś mówił: „they” a nie „J” 😉 (http://www.howjsay.com/)

A Tobie jakie strony pomagają w nauce?