Konwersacje Engspiracje: co łączy Dr House’a, London Eye i farbowanie włosów?

Tak przyjazna atmosfera, jakbyśmy znali się od dawna, do tego śmiech, żarty i rozmowa przy kawie lub herbacie – to właśnie Konwersacje Engspiracje! Razem z Hogarth Learning Centre chcemy pokazać Ci jak przełamuje się barierę językową i jak powinna wyglądać atmosfera na zajeciach abyś nie bał się odezwać, przejmował inicjatywę w rozmowie i dobrze się bawił 🙂 My umożliwiamy to naszym kursantom na małą skalę w naszych Pracowniach Językowych, dlatego stwierdziłyśmy, że wyjdziemy w świat z naszym podejściem do nauczania i pokażemy Mieszkańcom Ożarowa Mazowieckiego w jaki sposób miło spędzić czas a przy okazji się czegoś nauczyć 🙂 Miło nam przyznać, że naszym Kursantom bardzo się podoba i chwalą sobie to, że wreszcie nie mają oporów aby porozmawiać się po angielsku – są oni prawdziwie …zaengspirowani! 🙂

Przypominamy, że zajęcia są za darmo!!!
Mamy dwie grupy:
A2 początkująca g.17 (robimy bardzo łatwe rzeczy, pomagamy, cieszymy się z każdego słówka wypowiedzianego po angielsku!)
B1/B2 średnio zaawansowana g.18 (troszkę trudniej ale nie za bardzo: słabsi mają możliwość pełnego uczestniczenia w zajęciach, mocniejsi mogą pogadać jeszcze więcej)
Przekonaj się sam: przyjdź do Centrum Inicjatyw Społecznych CIS Przy Parku, Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska

Co działo się na Konwersacjach Engspiracjach 26 stycznia?

Grupa A2

Jak często psuje Ci się samochód/ chodzisz do fryzjera /jeździsz na wakacje? – poszerzaliśmy słownictwo i rozmawialiśmy o naszych przyzwyczajeniach używając nowych określeń czasu. Później graliśmy w story cubes, oczywiście na poziomie A2, budując proste zdania najpierw w czasie teraźniejszym Present Simple, później w czasie przeszłym Past Simple. Pamiętamy o tym, że historyjki możemy opowiadać właśnie w tych dwóch czasach 🙂

Praca domowa dla chętnych: Opisać ustnie i pisemnie taką historyjkę poniżej 🙂

Grupa B1/B2

Na początku podzieliłyśmy uczestników na dwie grupy A i B. Później należało znaleźć osobę, z którą jeszcze nigdy nie rozmawialiśmy i popracować nad zadaniem z London Eye, które miało 10 gondoli. W każdej z nich trzeba było umieścić odpowiedź na pytanie, którego nie można było pokazać innym. Druga osoba z pary musiała zgadnąć na jakie pytanie jest to odpowiedź. Co ta odpowiedź oznacza dla autora. Np. w gondoli nr 1 napisałam FRANCE, ponieważ to była odpowiedź na pytanie, którego nie mogłam pokazać mojemu partnerowi. Druga osoba pytała: Czy byłaś tam na feriach zimowych? -Nie. -Czy to miejsce w którym chciałabyś mieszkać? etc.

Następnie podzieliłyśmy uczestników na grupy 5-osobowe i należało wymyślać historyjki z pomocą story cubes na poniższe tematy:

  • dlaczego spóźniłeś się do pracy?
  • jesteś Dr House’m. Dlaczego pacjent zmarł?
  • co zrobiłbyś, gdybyś wygrał w Lotto?

Praca domowa dla chętnych: Wybrać jeden z powyższych tematów i wymyślić historyjkę na podstawie poniższych kostek 🙂

https://www.instagram.com/p/BANFb-0Q5bu/?taken-by=get.engspired

A oto zdjęcia z Konwersacji Engspiracji 26 stycznia 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Mogą zainteresować Cię poniższe wpisy:

Piekło perfekcjonisty: nierealne wymagania

Uda Ci się nauczyć angielskiego? Sprawdź!

CLIL. Geography: lekcja kulturowa o Australii 🙂

Notatki z lekcji: czemu i jak trzeba je robić?

Jeśli potrzebujesz kopa do nauki

Definicje vs. polskie tłumaczenia czyli o nauce słówek