Dla kogo: Zajęcia w parach

Jeśli chciałbyś chodzić na kurs w kameralnej atmosferze, ale nie stać Cię na kurs indywidualny a z jakiegoś powodu nie chcesz chodzić na kurs grupowy to zajęcia w parach mogą być dobrą alternatywą. Zwykle jest tak, że możesz wybrać sobie osobę z którą chcesz chodzić, albo deklarujesz chęć zajęć w parze i lektor/szkoła sami dobierają Ci partnera. Musi być to jednak osoba bardzo zbliżona do Ciebie nie tylko poziomem, ale też osobowością. Wtedy zajęcia będą nie tylko efektywne ale też bardzo przyjemne 🙂 To już ostatni z wpisów z serii DLA KOGO.

 

Tak, wybierz zajęcia w parach jeśli:

  • cenisz sobie kameralną atmosferę – to prawie jak zajęcia indywidualne
  • chcesz mieć większą różnorodność zajęć – razem z nauczycielem jest Was już 3, więc macie możliwość robienia większej ilości ćwiczeń takich jak role-plays, dyskusje, gry, rywalizacje itp.
  • jesteś sparowany/możesz się sparować z kimś idealnie na Twoim poziomie – będziesz miał komfort pracy zajęć indywidualnych i możliwości pracy jak na zajęciach w grupie.
  • wiesz, że uczymy się na błędach innych – jeśli Twój partner zrobi błąd, to będziesz pamiętał, żeby go nie popełnić zanim w ogóle przyjdzie Ci takowy do głowy. 
  • nie chcesz płacić aż tyle – koszt zajęć dzieli się na pół

Nie, nie wybieraj zajęć w parach jeśli

  • ewidentnie potrzebujesz zajęć indywidualnych, np masz ogromne problemy z gramatyką.
  • wybieranie pary miałoby odbyć się na siłę – nie warto. To naprawdę musi być ktoś bardzo zbliżony do Ciebie, inaczej szkoda czasu
  • masz problemy z osobą, którą wybrałeś, np: osoba z którą masz zajęcia jest totalnie różna od Ciebie pod względem charakteru – (np. totalnie Cię dominuje), Twój partner bardzo często nie przychodzi na zajęcia i ma niską motywację -(wpłynie to na Ciebie i wcześniej czy później udzieli Ci się taki nastrój), Twoja para się nie uczy  (będzie Cię opóźniać)

Zgadzasz się ze mną? Daj lajka.

Uważasz, że inni powinni to przeczytać? Udostępnij tego posta!

Chodziłeś kiedyś na lekcje w parach? Napisz w komentarzu 🙂