Dla kogo: zajęcia grupowe

Słabnąca popularność kursów grupowych wcale nie oznacza, że to gorsze kursy. Po prostu dzisiaj jest moda na lekcje indywidualne. Ja np. nigdy nie chodziłam na zajęcia indywidualne a zawsze na lekcje w grupie i uważam, że właśnie dzięki temu udało mi się osiągnąć to, co osiągnęłam. Dzisiaj pokażę Ci, że mimo słabnącej popularności mają wiele zalet i jeśli rozważasz rozpoczęcie kursu angielskiego, to zajęcia grupowe mogą być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Sprawdźmy to.

Tak, wybierz zajęcia grupowe jeśli:

  • jest to kurs do 8 osób – nauka przy więcej niż 8 osobach jest conajmniej trudna i znacznie mniej efektywna. Optymalną liczbą osób na kursie, tak z mojego doświadczenia, jest liczba 4-6 kursantów. 8 to max.
  • po prostu chcesz się uczyć języka a nie masz jakichś szczególnych problemów– np zaczynasz od zera, albo uczysz się na poziomie pre-interemediate już trzeci rok. Wtedy nie ma potrzeby zajęć indywidualnych. Każdy ma jakieś braki, ale właśnie dobranie odpowiedniego poziomu (może np jednego niżej?) pozwoli Ci sobie z nimi poradzić. 
  • chcesz kontynuować wieloletnią naukę– skoro nie masz jakiegoś bardzo indywidualnego celu, który musisz osiągnąć szybko (np. wystąpienie na zagranicznej konferencji), po prostu chcesz przejść poziom wyżej/zdać certyfikat/nauczyć się języka akademickiego, to nie ma potrzeby się „izolować” 🙂 
  • zależy Ci na różnorodności ćwiczeń i aktywności – zadania i dyskusje w parach, małych grupkach, projekty, gry, rywalizacje – tego wszystkiego i jeszcze więcej możesz oczekiwać na kursie grupowym i jest to zdecydowana przewaga nad kursem indywidualnym. Mówię Ci to ja, nauczycielka angielskiego 🙂
  • jesteś typem towarzyskim i lubisz interakcje z ludźmi – jak wyżej. Zajęcia w grupach to fantastyczna zabawa z językiem i możliwość poznawania innych ludzi: ich opinii, doświadczeń itp.
  • wiesz, że uczymy się na błędach – słuchanie „nieidealnego języka” pozwala Ci zrobić szybkie postępy. Więcej o tym pisałam we wpisie o zajęciach indywidualnych [Dla kogo: lekcje indywidualne]
  • masz mniejszy budżet – zajęcia grupowe to minimalny koszt, jeśli porównasz ją ze stawką za zajęcia indywidualne a nadal zachowują swoją efektywność (przy grupie do 8 osób)

Nie, nie wybieraj lekcji grupowych jeśli:

  • jesteś typem samotnika: sam z siebie się nie odezwiesz, nie masz przebicia w grupie, sam nie będziesz się odzywał – po prostu taki jesteś. To żadna wada, tylko po prostu sygnał, że potrzebujesz zajęć w parach lub indywidualnych.
  • jesteś typem dominującym – lubisz gadać, masz zdanie na każdy temat no i zdarza się, że w towarzystwie ktoś Cię ucisza ( 😉 ) – to znak, że potrzebujesz zajęć indywidualnych 🙂 
  • potrzebujesz zajęć indywidualnych z przyczyn podanych w tym poście: [Dla kogo: lekcje indywidualne]

Pamiętaj aby porównać sobie ten wpis z wpisem o zajęciach indywidualnych  [Dla kogo: lekcje indywidualne]

Zgadzasz się ze mną? Daj lajka. 

Uważasz, że inni powinni to przeczytać? Udostępnij tego posta!

Chodziłeś kiedyś na lekcje w grupie? Napisz w komentarzu 🙂