Powtórki: uniwersalna gra powtórkowa DO DRUKU

Wielu nauczycieli nie lubi przeprowadzać lekcji powtórkowych, ponieważ uważa, że powtarzać powinien uczeń. To i prawda i nieprawda: uczyć powinien się sam i powtarzać też, ale zajęcia powtórzeniowe mogą naprawdę polepszyć jego pamięć i poprawić wynik na teście. Dzisiaj pokażę Ci bardzo prosty sposób na powtórkę i to jeszcze w formie gry. Przygotowanie minimalne lub zerowe (w zależności od tego ile zlecisz uczniom). Możesz grę ściągnąć lub przygotować ją sam (pokażę Ci poniżej jak to zrobić 🙂 )

Skorzystaj z gotowca do druku…

Moja gra jest teacher-friendly, co oznacza, że nie wymaga dużo tuszu. Pobierz ją klikając w: Revision Game

Czas trwania gry: od 10 min+ (Ty ustalasz ile okrążeń)

Potrzebujesz:

  • kostki i pionków
  • 1-3 zestawów fiszek (zrobionych samodzielnie/wydrukowanych z internetu/zrobionych przez uczniów), w zależności od tego ile unitów chcesz powtórzyć.

Kładziesz fiszki na kupkach A, B lub C, wszystkie np słówkiem polskim do góry – jeśli uczeń stanie na B, to patrzy na słówko z kupki B i tłumaczy je na angielski. W łatwiejszej wersji tłumaczy ang-pol. Moja ulubiona wersja fiszek to obrazkowa: z jednej strony obrazek a z drugiej angielskie słówko. Ułóż karty obrazkami do góry. 

Jako wariant, możesz prosić o ułożenie zdania ze słówkiem lub jego definicji.

Puste pole: nic się nie dzieje.

Pole Get Engspired: rzucasz jeszcze raz. 

Fiszki:

Jak widzisz warto zlecać uczniom robienie fiszek w ramach pracy domowej lub przygotowania do testu. Nie zapomnij poinformować ich, że skoro wykonali już tyle pracy, to muszą ich pilnować, segregować je i odpowiednio przechowywać. Stworzą dzięki temu bank słówek, z którego można tylko czerpać 🙂 A Ty możesz prosić ich o przynoszenie zestawów na zajęciach – Twoje przygotowanie do lekcji powtórkowych zajmie Ci ZERO minut 🙂

Więcej o używaniu fiszek na lekcjach przeczytasz w postach poniżej:

…lub przygotuj grę sam! (czas przygotowania: 7 minut)

Mam zapisane kwadraty, które po prostu drukuję kiedy Tworzę gry. Korzystam z tych: http://bit.ly/2resG9Y Zapisz je sobie, wtedy będziesz mógł wykorzystywać je w dowolny sposób na zajęciach.

Ja pocięłam je na paski i przykleiłam na kolorową kartkę

Narysowałam trzy prostokąty na których będą leżały 3 sety flashcardów zrobionych przez uczniów. Pokolorowałam pola na kolory prostokątów.

Gotowe. Czas przygotowania był krótki a radość ogromna, nawet u dorosłych 🙂 

Wykorzystałeś moją grę? Podziel się spostrzeżeniami w komentarzu 🙂